Loading

wait a moment

Jak powstają korki

jak-powstaja-korki

Korki, nieustanny problem i przyczyna stresu wszystkich kierowców na świecie, na które nikt nie znalazł rozwiązania. Dopóki samochody i drogi będą w obecnej formie to myślę, że niestety nigdy się ich nie pozbędziemy. Kierowców ciągle przybywa, a korki przez to nie będą znikać ale jeszcze bardziej się zwiększać. Przez to zjawisko powietrze także się bardziej zanieczyszcza, ponieważ jest większe stężenie spalin na metr kwadratowy. Jakie są główne przyczyny tworzenia się korków i jak im zaradzić?

Na początek powiem o zmianach atmosferycznych, nie wiem czy ktoś zauważył, może ja tylko taki jestem ale za każdym razem gdy zaczyna padać deszcz albo śnieg momentalnie zaczyna się spowalniać ruch na drodze do takiego stopnia, że tworzy się korek. Rozumiem, że należy zwalniać w czasie śnieżycy czy jakiegoś sztormu i w pełni jest to akceptowalne ale istnieją jakieś granice, nie może być tak, że za każdym razem podczas deszczu nie da się jechać normalnie w mieście, jeśli przed chwilą kiedy świeciło słońce jazda była dobra.

korek samochodowy pod światłami

Ruszanie z pod świateł, jest to także jeden z głównych problemów naszych kierowców, każdy powinien być gotowy aby z zapaleniem się zielonego światła ruszyć razem z nim, a nie majtać się i szukać pierwszego biegu. Najlepszym rozwiązaniem na ten problem byłoby zamontowanie na najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach z sygnalizacją sekundników czasowych które odmierzałyby czas do zielonego światła, ale oczywiście nasze władze o tym nie pomyślą.

Kolejną przyczyną są wypadki i nie usuwanie pojazdów w bezpieczne miejsce poza jezdnią. Korki bardzo często tworzą się po wypadkach kiedy kierowcy pojazdów uczestniczących w nich czy stłuczce zostawiają swoje auta na drodze do czasu przyjazdu policji. Rozumiem, że bez sensu jest od razu zjechać ale w dzisiejszych czasach możemy udokumentować całe zajście telefonem i w razie gdyby trzeba było ustalić winę, wszystko pokazać stróżom prawa i nie utrudniać ruchu.

Ważna jest także kultura jazdy samych kierowców, którzy w większości nie rozumieją jazdy na zamek albo bawią się w szeryfów na zwężeniu drogi czy pasa ruchu. Jeśli takich zachowań się nie pozbędziemy to wiele się w tej kwestii nie zmieni.