Loading

wait a moment

Prezenty dla zmotoryzowanych

prezenty-dla-zmotoryzowanych

Coraz więcej osób zwraca uwagę na samochody, jeździ nimi oraz o nie dba. Nie jest nowością, że zwykle są to mężczyźni. Dlatego, jeżeli zostaniemy zaproszeni na urodziny takiej osoby, lub też, kiedy zbliżają się święta warto wiedzieć co kupić. Przygotowałem listę kilku praktycznych prezentów, z których każdy automaniak powinien się ucieszyć:

 

  • Ładowarka samochodowa 2w1. Przykład: Forever 2w1

Uniwersalna ładowarka zasilana z gniazda zapalniczki. Dzięki dwóm wyjściom USB mamy możliwość podłączenia dwóch urządzeń jednocześnie. Jest małych rozmiarów, więc można bez problemu przechowywać ją w głównym schowku, lub w tym w drzwiach.

  • Odkurzacz samochodowy. Przykład: Black&Decker.

Bardzo, ale to bardzo przydatne urządzenie. Każdemu zdarza się nakruszyć w aucie, a nie zawsze jest po drodze na stację, czy myjnię. Dlatego właśnie w takich sytuacjach świetnie sprawdzają się te małe zmyślne urządzenia. Zaprojektowane są z myślą o trudno dostępnych miejscach. Dzięki adapterowi można podłączyć je do gniazdka zapalniczki, jednak istnieją także wersje bezprzewodowe, które są bardziej preferowane. Zwykle dołączanych jest kilka szczotek, tak, aby można było odkurzyć różne powierzchnie, jak tapicerka, czy dywaniki.

  • Zasilacz do laptopa. Przykład: Zasilacz firmy Volt.

Zdarza się, że niektórzy czasami pracują na laptopie z siedzenia w samochodzie lub też posiadają dzieci, którym puszczają filmy w trakcie dłuższych podróży. Zestawy oferowane przez producentów są uniwersalne, a więc kupując jeden możemy mieć pewność, że końcówka będzie pasowała do naszego laptopa. Czasami każdy w rodzinie ma inny komputer, więc takie rozwiązanie wydaje się być idealne.

  • Transmiter FM. Przykład: Xenic.

Gadżet, który doceni każdy kierowca starszego samochodu. Daje możliwość odtwarzania wybranych przez siebie utworów puszczanych choćby z telefonu, czy odtwarzacza mp3. Telefon łączy się z urządzeniem poprzez technologię Bluetooth. Może być wykorzystywany jako zestaw głośnomówiący. Niekiedy transmitery posiadają funkcję ładowarki samochodowej, co daje nam urządzenie typu 2w1.

  • Alkomat. Przykład: Black Promiler.

Urządzenie pożądane przez większość kierowców. Niestety mimo solidnego wykonania, świetnego designu, czy przeróżnych dodatków multimedialnych, zazwyczaj nieskuteczny. Naprawdę dobry alkomat to drogi alkomat. Urządzenia tego typu często przekłamują wartości, co może mieć znaczenie przy utracie prawa jazdy przez kierowcę.